Anty-smogowa armia rośnie w siłę

Konsekwentnie prowadzona kampania, mająca na celu poprawę jakości powietrza w naszej gminie przynosi efekty.
Jesteśmy dumni, że są wśród nas tak odpowiedzialni i konsekwentni mieszkańcy, którzy nie tylko palą w piecu sposobem "od góry", ale również zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem, by zachęcić do podjęcia walki o czyste powietrze pozostałych mieszkańców.

Skąd nasi bohaterowie dowiedzieli się o sposobie rozpalania "od góry"?

Jedni sami szukali sposobu po kolejnych zarzutach sąsiadów o "zadymę" i tak odnaleźli nowy, ekonomiczny i ekologiczny sposób. Innym pomogła kontrola z Urzędu Miejskiego, podczas której dowiedzieli się jak można rozpalać w piecu, by nie truć sąsiadów. Pomocne okazały się także pokazy organizowane na terenie miasta oraz przygotowane ulotki informacyjne.

Co przekonało naszych wzorowych mieszkańców by spróbować?

Smród, dym  i narzekania sąsiadów. Nie chcieliśmy być w gronie tych, którzy przykładają rękę do grodziskiego smogu  i coraz większego oburzenia mieszkańców - mówią.

Co sprawiało im największą trudność?

Nic - mówią nasi bohaterowie. Wystarczy trochę cierpliwości i trochę więcej czasu. Sposobem "od góry" rozpala się w piecu nieco dłużej, trzeba też odpowiednio przygotować podpałkę i ją ułożyć, ale kiedy widzi się biały dymek zamiast ciemnych, duszących kłębów wydobywających się z komina - człowiek jest dumny sam z siebie.

Trzeba spróbować raz, drugi, a nawet trzeci by dojść do wprawy - tłumaczyli mieszkańcy. Ale jeśli wejdzie nam to w krew, nie wrócimy do dawnego, tradycyjnego rozpalania w piecu, przez który komin oblepia sadza i trzeba go częściej czyścić.

Dlaczego polecają tę metodę?

Bo w metodzie tej zużywa się mniej opału, bo pali się dłużej, a piec i komin zostają czyste na długi czas.
Przekonaliśmy się na własne oczy, że ten sposób jest nie tylko lepszy, bo nie trujemy otoczenia, ale też bardziej ekonomiczny.
Ta metoda, po prostu się opłaca.
Jak więc widać, potrzeba tylko trochę chęci, dobrej woli i cierpliwości, by jak w przypadku każdej nowości dojść do wprawy.
Każdy z naszych rozmówców, za swoją wzorową i godną naśladowania postawę otrzymał komplet ekologicznych rozpałek, a także nowość - pamiątkowy magnes, który trafi do rąk tylko tych mieszkańców, którzy udowodnią, że na niego zasługują.
Sami mieszkańcy przyznali jednak, że dla nich najlepsza nagrodą jest to, że nie trują powietrza w naszej gminie i doskonale poradzili sobie z ekologiczną i ekonomiczną metodą.

Zachęcamy kolejne osoby, które przekonały się do ekologicznej metody rozpalania w piecu o kontakt pod numerem telefonu: 61 44 53 074, 44 53 050.
Chętnie wysłuchamy Państwa spostrzeżeń i wspólnie zachęcać będziemy kolejnych mieszkańców do włączenia się w walkę o czyste powietrze w gminie Grodzisk Wielkopolski.

Najchetniej czytane

2019-05-07
Selekt - zmiany w przepisach od 2020 roku
2019-05-09
99. urodziny Pani Heleny
2019-05-31
Kalendarium wydarzeń - czerwiec 2019
2019-05-06
Jubileusz małżeński
2019-05-21
Ogłoszenie o konkursie
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim