Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Podaj adres e-mail

jeśli chcesz być informowany o nowościach pojawiających się w naszym serwisie.

aby usunąć swój adres wpisz adres e-mail i kliknij wypisz

Msza św. w intencji Grodziska Wielkopolskiego i mieszkańców naszej gminy

W piątek, 8 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim odprawiona została msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski. Uroczystość rozpoczęło odegranie hejnału miasta i wciągnięcie flagi Grodziska Wielkopolskiego na maszt. Następnie, przedstawiciele grodziskiego samorządu wraz z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego przeszli do kościoła, by wraz z mieszkańcami, pocztami sztandarowymi, przedstawicieli szkół, organizacji i instytucji  uczestniczyć we mszy św. 

Uroczystości zakończyło przejście przy dźwiękach Grodziskiej Orkiestry Dętej,  przed Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz przed Pomnik Wdzięczności, gdzie złożone zostały wieńce w barwach naszego miasta.

 

Przypomnijmy, że Grodzisk Wielkopolski został poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 1937 roku. Po wojennej zawierusze, w nowej rzeczywistości politycznej, w roku 1997 roku nastąpiło odnowienie aktu ofiarowania Grodziska Wielkopolskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W roku 2017, w 80. rocznicę zawierzenia miasta Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Burmistrz Henryk Szymański ponownie odnowił Akt Poświęcenia.

Msza św. w intencji miasta i mieszkańców odbywa się każdego roku.  

 

 

1/20