Nigdy za dużo drzew w przestrzeni miejskiej

Drzewa odgrywają nieocenioną rolę dla życia na Ziemi. Jako największe rośliny i dzięki prowadzonemu na ogromną skalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Największe znaczenie dla ludzi mają drzewa w terenach zurbanizowanych i tam przynoszą najwięcej wymiernych korzyści. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zarowno na terenie miasta jak i gminy, w ramach programu Czysta i Zielona Gmina Grodzisk Wielkopolski, trwa jesienne nasadzenie drzew.
W akcję sadzenia drzew, w dniu dzisiejszym włączyła się  młodzież z klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Pod opieką pani Katarzyny Pierszalskiej, uczniowie posadzili 5 dębów szypułkowych przy ul. Nowej. Dziękujemy za udział w tej pięknej lekcji ekologii, za zaangażowanie i zrozumienie obowiązku zadbania o przyszłośc naszą i całej planety.

Najchetniej czytane

2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-10-07
Emblematy na groby grodziskich Powstańców Wielkopolskich
2019-11-29
Grodziski Jarmark Świąteczny - ZAPRASZAMY!!!
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2019-09-23
INFORMACJA BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO w sprawie współfinansowania przez Gminę Grodzisk Wielkopolski przewozów autobusowych realizowanych przez spółkę PKS Poznań S.A.
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim