Podaj adres e-mail

jeśli chcesz być informowany o nowościach pojawiających się w naszym serwisie.

aby usunąć swój adres wpisz adres e-mail i kliknij wypisz

Orliki Młodsze stanęły do rywalizacji o Puchar Burmistrza

W dniu 25 lutego, w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się II Zimowy Halowy Turniej Orlików Młodszych w piłce nożnej chłopców ur. 2008. W turnieju spotkało się blisko 100 młodych pasjonatów z 8 drużyn piłkarskich. Turniej odbywający się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Dyskobolia.
Turniej rozgrywano w 2 etapach. W etapie pierwszym, w grupie A wystąpiły drużyny: UKS Dyskobolia I, G.A.P. Grodzisk Wielkopolski, OSiR Lwówek Wlkp., Lipno Stęszew. Natomiast w grupie B rywalizowały zespoły: UKS Dyskobolia II, Patria Buk, UKS Orzeł Granowo i Helios Bucz. Następnie, po rozegraniu meczy eliminacyjnych,  drużyny które zajęły miejsca 1-2 w grupach, awansowały do "Ligi Mistrzów", a drużyny z miejsc 3-4 rozgrywały "Ligę Europy".
Ostatecznie, po  drugim etapie rozgrywek piłkarskich, drużyny zajęły następujące miejsca:
- w  grupie zwanej "Ligą Mistrzów" I miejsce wywalczyła drużyna Lipno Stęszew. II miejsce zajęła Patria Buk. Na miejscu III uplasował się zespół UKS Granowo, a  na IV - Helios Bucz.

- w drugiej grupie zwanej "Ligą Europy" I miejsce zdobyła I drużyna UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Na II miejscu uplasował się G.A.P. Grodzisk Wlkp. Miejsce III wywalczył zespół UKS Dyskoblia II Grodzisk Wlkp. Miejsce IV zajęła reprezentacja OSiR  Lwówek Wlkp.
Puchary, dyplomy i medale dla wszystkich uczestników wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego oraz członkowie Zarządu UKS Dyskobolia.
Królem strzelców wybrano zawodnika Patrii Buk Franka Olenderka. Ponadto, Burmistrz Henryk Szymański wręczył nagrodę specjalną jedynej dziewczynce uczestniczącej w zawodach, która otrzymała piłkę z autografami.
Niedzielny turniej dostarczył wielu pozytywnych emocji, a jego uczestnicy już obiecali powrót w roku przyszłym.