Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Podaj adres e-mail

jeśli chcesz być informowany o nowościach pojawiających się w naszym serwisie.

aby usunąć swój adres wpisz adres e-mail i kliknij wypisz

Podsumowanie tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

W środę, 10 października odbyło się podsumowanie konkursu literacko – plastycznego, organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zastępca Burmistrza Piotr Hojan gościł w ratuszu laureatów konkursu wraz z ich opiekunami oraz dyrektorami szkół z ternu naszej gminy.
Celem tegorocznej kampanii jest wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę oraz kształtowanie postaw sprzyjających umiejętności budowania relacji z otoczeniem, poczucia własnej wartości.
Gmina Grodzisk Wielkopolski uczestniczy w kampanii od wielu już lat, zachęcając przy tym dzieci i młodzież do udziału w konkursach będących jej elementem. Tegorocznej edycji przyświecało hasło”AUTOPORTRET”.
Koordynatorem działań prowadzonych na terenie naszej gminy był Wydział Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz grodziskimi placówkami oświatowymi.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Wśród laureatów znaleźli się zarówno autorzy prac literackich jak i plastycznych.
Łącznie, do udziału w konkursie w naszej gminie zgłoszonych zostało ponad 120 prac.

W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się:
Alicja Losiak i Alicja Nowak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim,
Oskar Śron i Krzysztof Reślinski ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie,
Julia Śron ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie,
Małgorzata Beyga ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim,
Nikola Wnorowska ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie,
Martyna Serwa i Matylda Krupa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim.

Oprócz dyplomów i upominków przygotowanych przez organizatorów kampanii, laureaci konkursu z rąk Zastępcy burmistrza Piotra Hojana otrzymali bon na zakup łyżew oraz plecaki.
Uczestniczącym w kampanii szkołom oraz Gminie Grodzisk Wielkopolski przyznano natomiast certyfikaty, będące wyrazem uznania za zaangażowanie w propagowanie nowoczesnej profilaktyki oraz dobór skutecznych  działań profilaktycznych, wspierających rozwój i zdrowie dorastającego pokolenia. 

1/13