Rusza kolejna edycja programu szczepień przeciw wirusowi HPV

W środę, 13 marca w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie dla rodziców i dziewczynek
z rocznika 2006, które w tym roku objęte zostały programem szczepień przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu za nowotwór szyjki macicy. Szczepionki finansowane są przez Samorząd Grodziska Wielkopolskiego.
Program, w gminie Grodzisk Wielkopolski realizowany jest nieprzerwanie od 2009 roku. Łącznie zaszczepionych zostało już blisko 900 dziewczynek.
Podczas ostatniego spotkania informacyjnego, o historii i znaczeniu szczepień opowiedział Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, dziękując również Radzie Miejskiej za nieprzerwaną przychylność wobec realizacji tego zadania.
Kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu profesor doktor habilitowany nauk medycznych Witold Kędzia wyjaśnił natomiast kontekst medyczny wirusa HPV, prowadzonych działań profilaktycznych w Polsce, Europie i na świecie oraz potwierdzonej dotychczasowymi badaniami skuteczności szczepień. Niespodzianką artystyczną był występ zespołu Zimny Zimowy Wiatr.
Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, a chciałyby uzyskać dodatkowe informacje na temat szczepień prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim tel. 61 44 53 051, 44 53 050

Najchetniej czytane

2019-07-01
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ZIMOWEGO
2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-07-15
Konkurs "Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020"
2019-06-27
UWAGA ROLNICY I ZAKŁADY PRODUKCJI ROLNEJ
2019-06-24
Konkurs na kibicowanie „Król Kibiców – XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” - Rozstrzygnięty
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim