Spotkania z Arkadym Pawłem Fiedlerem w grodziskiej Bibliotece

We wtorek, 19 listopada gościem Grodziskiej Biblioteki Publicznej będzie Arkady Paweł Fiedler - podróżnik, autor książki „Maluchem przez Afrykę" (ukazała się w 2016) oraz producent seriali telewizyjnych „Maluchem przez Afrykę" i „Maluchem przez Azję".

O godz. 11.00 w Sali widowiskowej CK Rondo odbędzie się spotkanie pt.  Maluchem przez Afrykę. Podróż Arkadego Fiedlera trwała 3,5 miesiąca i wiodła z Egiptu do RPA. Podróżnik i jego Maluch od września do grudnia 2014 pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów, walczyli między innymi z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską "tarką" w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

O godz. 18.00 zapraszamy do Czytelni Biblioteki na spotkanie pt. „Przez Afrykę od gniazdka do gniazdka - pierwsza w historii podróż samochodem elektrycznym przez Afrykę”, podczas którego Arkady Paweł Fiedler zabierze Państwa w podróż przez Afrykę Zachodnią, z Kapsztadu do Europy. Zabierze w podróż nietypową, pionierską w swoim charakterze, gdzie Afryka jest mocno obecna ale nie jest na pierwszym planie. W centrum uwagi jest samochód, który jako pierwszy elektryk w historii pokonuje kontynent afrykański. Jest to opowieść o podróży gdzie ważna jest droga i zasięg samochodu, gdzie ważny jest prąd i gniazdko elektryczne, gdzie ważni są mieszkańcy Afryki bez których nie miałaby ona szans na powodzenie. Zapraszamy na elektryzującą opowieść Arkadego Pawła Fiedlera o drodze w nieznane, pełnej wyzwań i przygód.

Podczas spotkań będzie można zakupić książka oraz filmy z podróży.

 

 

Najchetniej czytane

2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-10-07
Emblematy na groby grodziskich Powstańców Wielkopolskich
2019-11-29
Grodziski Jarmark Świąteczny - ZAPRASZAMY!!!
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2019-09-23
INFORMACJA BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO w sprawie współfinansowania przez Gminę Grodzisk Wielkopolski przewozów autobusowych realizowanych przez spółkę PKS Poznań S.A.
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim