Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Podaj adres e-mail

jeśli chcesz być informowany o nowościach pojawiających się w naszym serwisie.

aby usunąć swój adres wpisz adres e-mail i kliknij wypisz

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Grodzisku Wielkopolskim

We wtorkowe popołudnie Grodzisk Wielkopolski był celem wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy.

Głowa Państwa spotkała się z władzami samorządowymi, z mieszkańcami gminy Grodzisk Wielkopolski oraz gośćmi, którzy tego dnia przybyli do naszego miasta - w tym z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędu Wojewódzkiego, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, powiatu i gminy. Dla upamiętnienia tego spotkania Prezydent dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Po odśpiewaniu Hymnu odegranego przez Grodziską Orkiestrę Dętą im. Stanisława Słowińskiego, Pana Prezydenta i zebranych na grodziskim Starym Rynku powitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan. W swoim wystąpieniu włodarz naszego miasta pokreślił dorobek wielu pokoleń Grodziszczan w budowaniu gminy nowoczesnej, dbającej o swoją historię i z dumą kultywującej wieloletnie tradycje. Gminy gdzie można atrakcyjnie mieszkać, pracować i wypoczywać.

W swoim wystąpieniu Głowa Państwa ujęła mieszkańców doskonałą znajomością wielu faktów historycznych oraz tych związanych ze współczesnym życiem Grodziska Wielkopolskiego. Podkreślił również wkład Wielkopolan, w tym również mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski w odzyskanie Niepodległości oraz powrót Polski na mapy Europy i świata. Prezydent docenił gospodarność oraz widoczny wkład samorządowców w rozwój gminy na przestrzeni minionych lat. Następnie prowadził otwartą dyskusję z mieszkańcami, wysłuchał ich problemów, czemu towarzyszyło wiele ciepłych słów i podziękowań za wizytę w naszym mieście. 

Ogromną niespodzianką było wręczenie zastępom OSP z terenu gminy Grodzisk Wielkopolskim upominków.

Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe zdjęcia i wyrazy uznania.

Burmistrz Piotr Hojan serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wizyty Głowy Państwa w naszym mieście. 

1/25