Wspólne kontrole antysmogowe pracowników Urzędu Miejskiego oraz grodziskiej Policji

6 osób zostało ukaranych mandatem w ramach trwających na terenie naszej gminy działań antysmogowych.
Realizując zapisy Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Wielkopolskiego, jak również tzw. „uchwały antysmogowej”, grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim regularnie prowadzą kontrole kotłowni w gospodarstwach domowych z zakresu spalania odpadów i paliw zabronionych do ich stosowania.
Kontrole przeprowadzono między innymi na terenie Czarnej Wsi, Kąkolewa, Kurowa, Grąblewa oraz na poszczególnych ulicach Grodziska Wielkopolskiego.
W  sześciu przypadkach w miejscach składowania opału ujawniono elementy drewna lakierowanego pochodzącego z rozbiórki zużytych mebli, plastiki oraz inne sztuczne tworzywa wykorzystywane jako opał.  Nakazano właścicielom nieruchomości natychmiastowe pozbycie się ich zgodnie z regulaminem czystości i porządku. W każdym z tych przypadków kontrole zakończono wysokimi mandatami karnymi, ale i również wyznaczono właścicielom odpowiedni czas na zrealizowanie wydanych im poleceń. Funkcjonariusze zapowiedzieli rekontrole.
Wiele kontroli policjantów i urzędników to efekt reakcji na dotychczasowe, anonimowe zgłoszenia od mieszkańców, którym nie jest obojętne czym oddychają każdego dnia.

Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnieni pracownicy Urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00. do 22.00.

/źródło: http://www.grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl /

 

Najchetniej czytane

2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-10-07
Emblematy na groby grodziskich Powstańców Wielkopolskich
2019-11-29
Grodziski Jarmark Świąteczny - ZAPRASZAMY!!!
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2019-09-23
INFORMACJA BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO w sprawie współfinansowania przez Gminę Grodzisk Wielkopolski przewozów autobusowych realizowanych przez spółkę PKS Poznań S.A.
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim