Informacja Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Szanowni Państwo,

po modernizacji Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie i Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, przyszedł czas na szkoły w Grąblewie i Słocinie, o czym wspominałem wielokrotnie, a swoich słów nigdy nie rzucam na wiatr.
Krzywdzące dla działań gminy Grodzisk Wielkopolski jest zatem rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat rzekomych planów likwidacji Szkół Podstawowych w Słocinie i Grąblewie. Wyimaginowane kłamstwa nie służą dobru społecznemu, a jedynie powodują zamęt i sieją populizm.
Mając na uwadze zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dotyczące programu dożywiania uczniów szkół („Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023), jeszcze we wrześniu tego roku dostrzegając potrzebę modernizacji i rozbudowy SP Grąblewo i SP Słocin podjąłem decyzję o wpisaniu tych zadań do projektu budżetu gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019. W listopadzie 2018 roku rozpoczną się prace nad wykonaniem niezbędnej dokumentacji projektowej. Decyzję tę przekazałem w dniu dzisiejszym Dyrektorom szkół wraz z moim zastępcą Piotrem Hojanem oraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycyjnego Ewą Jankowską.
Z całą stanowczością i odpowiedzialnością, jeszcze raz podkreślam, że nigdy nie wspominałem o zamknięciu szkół w Słocinie i Grąblewie. Widząc potrzebę rozwoju tych placówek, w roku 2018 objąłem je pięcioletnim projektem unijnym, dzięki któremu szkoły zostały doposażone w nowoczesne pracownie komputerowe oraz tablice interaktywne, a także wprowadzono na ich terenie nowatorskie rozwiązania informatyczne wraz z objęciem szkół siecią światłowodową. Uważam, że celem kampanii wyborczej powinien być merytoryczny, rzeczowy i realny program. Kampania wzajemnej krytyki i szerzenie nieprawdziwych informacji wprowadza jedynie zamęt wśród wyborców.
Wzorcem kampanii wzajemnego szacunku, była kampania jaką prowadziłem w roku 2002 z panem Waldemarem Kandulskim – bez wzajemnego dyskredytowania się.

Apeluję o umiar, poszanowanie zasad fair play oraz nie skłócanie społeczności wiejskich. 

                                                                                  Burmistrz

                                                                       Grodziska Wielkopolskiego

                                                                         /-/ Henryk Szymański

Najchetniej czytane

2019-07-01
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ZIMOWEGO
2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-07-15
Konkurs "Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020"
2019-06-27
UWAGA ROLNICY I ZAKŁADY PRODUKCJI ROLNEJ
2019-06-24
Konkurs na kibicowanie „Król Kibiców – XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” - Rozstrzygnięty
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim