Podsumowanie tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

W środę, 10 października odbyło się podsumowanie konkursu literacko – plastycznego, organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zastępca Burmistrza Piotr Hojan gościł w ratuszu laureatów konkursu wraz z ich opiekunami oraz dyrektorami szkół z ternu naszej gminy.
Celem tegorocznej kampanii jest wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę oraz kształtowanie postaw sprzyjających umiejętności budowania relacji z otoczeniem, poczucia własnej wartości.
Gmina Grodzisk Wielkopolski uczestniczy w kampanii od wielu już lat, zachęcając przy tym dzieci i młodzież do udziału w konkursach będących jej elementem. Tegorocznej edycji przyświecało hasło”AUTOPORTRET”.
Koordynatorem działań prowadzonych na terenie naszej gminy był Wydział Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz grodziskimi placówkami oświatowymi.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Wśród laureatów znaleźli się zarówno autorzy prac literackich jak i plastycznych.
Łącznie, do udziału w konkursie w naszej gminie zgłoszonych zostało ponad 120 prac.

W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się:
Alicja Losiak i Alicja Nowak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim,
Oskar Śron i Krzysztof Reślinski ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie,
Julia Śron ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie,
Małgorzata Beyga ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim,
Nikola Wnorowska ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie,
Martyna Serwa i Matylda Krupa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim.

Oprócz dyplomów i upominków przygotowanych przez organizatorów kampanii, laureaci konkursu z rąk Zastępcy burmistrza Piotra Hojana otrzymali bon na zakup łyżew oraz plecaki.
Uczestniczącym w kampanii szkołom oraz Gminie Grodzisk Wielkopolski przyznano natomiast certyfikaty, będące wyrazem uznania za zaangażowanie w propagowanie nowoczesnej profilaktyki oraz dobór skutecznych  działań profilaktycznych, wspierających rozwój i zdrowie dorastającego pokolenia. 

Najchetniej czytane

2019-07-01
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ZIMOWEGO
2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-07-15
Konkurs "Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020"
2019-06-27
UWAGA ROLNICY I ZAKŁADY PRODUKCJI ROLNEJ
2019-06-24
Konkurs na kibicowanie „Król Kibiców – XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” - Rozstrzygnięty
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim