Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Grodzisku Wielkopolskim

We wtorkowe popołudnie Grodzisk Wielkopolski był celem wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy.

Głowa Państwa spotkała się z władzami samorządowymi, z mieszkańcami gminy Grodzisk Wielkopolski oraz gośćmi, którzy tego dnia przybyli do naszego miasta - w tym z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędu Wojewódzkiego, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, powiatu i gminy. Dla upamiętnienia tego spotkania Prezydent dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Po odśpiewaniu Hymnu odegranego przez Grodziską Orkiestrę Dętą im. Stanisława Słowińskiego, Pana Prezydenta i zebranych na grodziskim Starym Rynku powitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan. W swoim wystąpieniu włodarz naszego miasta pokreślił dorobek wielu pokoleń Grodziszczan w budowaniu gminy nowoczesnej, dbającej o swoją historię i z dumą kultywującej wieloletnie tradycje. Gminy gdzie można atrakcyjnie mieszkać, pracować i wypoczywać.

W swoim wystąpieniu Głowa Państwa ujęła mieszkańców doskonałą znajomością wielu faktów historycznych oraz tych związanych ze współczesnym życiem Grodziska Wielkopolskiego. Podkreślił również wkład Wielkopolan, w tym również mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski w odzyskanie Niepodległości oraz powrót Polski na mapy Europy i świata. Prezydent docenił gospodarność oraz widoczny wkład samorządowców w rozwój gminy na przestrzeni minionych lat. Następnie prowadził otwartą dyskusję z mieszkańcami, wysłuchał ich problemów, czemu towarzyszyło wiele ciepłych słów i podziękowań za wizytę w naszym mieście. 

Ogromną niespodzianką było wręczenie zastępom OSP z terenu gminy Grodzisk Wielkopolskim upominków.

Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe zdjęcia i wyrazy uznania.

Burmistrz Piotr Hojan serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wizyty Głowy Państwa w naszym mieście. 

Najchetniej czytane

2019-07-01
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ZIMOWEGO
2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-07-15
Konkurs "Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020"
2019-06-27
UWAGA ROLNICY I ZAKŁADY PRODUKCJI ROLNEJ
2019-06-24
Konkurs na kibicowanie „Król Kibiców – XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” - Rozstrzygnięty
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim